# 010832F125
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 010832F125
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Screws, Bolts
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/010832f125
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/010832f125#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/90/94/97/9094975-RPC7969-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Drive Type:** Slotted
- **Head Diameter:** 0.260" (6.60mm)
- **Length:** 1.250" (31.75mm)