# 0102CDLF24/10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0102CDLF24/10
- **Manufacturer:** Kurtz Ersa, Inc.
- **Category:** Soldering, Desoldering, Rework Products
- **Subcategory:** Soldering, Desoldering, Rework Tips, Nozzles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0102cdlf24-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0102cdlf24-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Length:** 0.374" (9.50mm)
- **Tip Shape:** Chisel
- **Tip Type:** Soldering
- **Width:** 0.094" (2.40mm)