# 0039000219-10-B4-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0039000219-10-B4-D
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0039000219-10-b4-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0039000219-10-b4-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact End:** Pin to Pin
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** 30.0µin (0.76µm)
- **Length:** 10.0" (254.0mm)
- **Wire Gauge:** 24 AWG