# 0039000059-12-R4-D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0039000059-12-R4-D
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0039000059-12-r4-d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0039000059-12-r4-d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Red
- **Contact End:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 12.0" (304.8mm)
- **Wire Gauge:** 24 AWG