# 0039000038-10-V4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0039000038-10-V4
- **Manufacturer:** Molex
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0039000038-10-v4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0039000038-10-v4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Violet
- **Contact End:** Socket to Cable (Round)
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 10.0" (254.0mm)
- **Wire Gauge:** 24 AWG