# 0.625X4.0FLT6061T6511-6
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.625X4.0FLT6061T6511-6
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-625x4-0flt6061t6511-6
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-625x4-0flt6061t6511-6#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 6.000" L x 4.000" W x 0.625" H (152.40mm x 101.60mm x 15.88mm)