# 0.625X2.5FLT6061T6511-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.625X2.5FLT6061T6511-10
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-625x2-5flt6061t6511-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-625x2-5flt6061t6511-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 10.000" L x 2.500" W x 0.625" H (254.00mm x 63.50mm x 15.88mm)