# 0.625-5-CN3190
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.625-5-CN3190
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-625-5-cn3190
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-625-5-cn3190#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Conductive, Single Sided
- **Length:** 15.000' (4.60m)
- **Material:** Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
- **Shape:** Tape
- **Thickness:** 0.004" (0.11mm)
- **Type:** Shielding Sheet
- **Width:** 0.625" (15.88mm)