# 0.50X2.0FLT304SS-4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.50X2.0FLT304SS-4
- **Manufacturer:** Remington Industries
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-50x2-0flt304ss-4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-50x2-0flt304ss-4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 4.000" L x 2.000" W x 0.500" H (101.60mm x 50.80mm x 12.70mm)