# 0.50SQR304SS-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.50SQR304SS-10
- **Manufacturer:** Remington Industries
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-50sqr304ss-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-50sqr304ss-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 10.000" L x 0.500" W x 0.500" H (254.00mm x 12.70mm x 12.70mm)