# 0.375X4.0FLT6061T6511-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.375X4.0FLT6061T6511-10
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-375x4-0flt6061t6511-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-375x4-0flt6061t6511-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 10.000" L x 4.000" W x 0.375" H (254.00mm x 101.60mm x 9.53mm)