# 0.375X1.0FLT6061T6511-24
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.375X1.0FLT6061T6511-24
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-375x1-0flt6061t6511-24
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-375x1-0flt6061t6511-24#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 24.000" L x 1.000" W x 0.375" H (609.60mm x 25.40mm x 9.53mm)