# 0.25X3.0FLT304SS-8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 0.25X3.0FLT304SS-8
- **Manufacturer:** Remington Industries
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Structural, Motion Hardware
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/0-25x3-0flt304ss-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/0-25x3-0flt304ss-8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Specifications:** 8.000" L x 3.000" W x 0.250" H (203.20mm x 76.20mm x 6.35mm)